تاریخ انتشار : یکشنبه 19 دی 1400 - 11:05
193 بازدید
کد خبر : 187585

بیمه برای آینده جوانان مهم و حیاتی است

بیمه برای آینده جوانان مهم و حیاتی است

ایسنا/البرز مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با ارائه خدمات بلند مدت از جمله ازکارافتادگی کلی، بازنشستگی و مستمری بازماندگان به بیمه شدگان خود خدمات بلند مدت ارائه می‌نماید. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر

بیمه برای آینده جوانان مهم و حیاتی است

ایسنا/البرز مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با ارائه خدمات بلند مدت از جمله ازکارافتادگی کلی، بازنشستگی و مستمری بازماندگان به بیمه شدگان خود خدمات بلند مدت ارائه می‌نماید.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز، هادی بشیری در دیدار با مهران افشاری معاون  فرهنگی و امور جوانان استان البرز، ضمن تاکید بر نقش بیمه اجتماعی برای اقشار جوان جامعه گفت: بیمه اجتماعی برای تامین آتیه جوانان یک امر مهم و حیاتی محسوب می‌شود و ما باید ضمن آگاهی بخشی در رابطه با نقش بیمه اجتماعی در آینده افراد، آنها را به سمت عضویت در بیمه‌های اجتماعی سوق دهیم.

وی در ادامه با اشاره به خدمات و مزایای صدوق بیمه اجتماعی افزود: حق بیمه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ۱۵ درصد است که ۱۰ درصد از این مبلغ توسط دولت به عنوان کارفرما در قالب یارانه بیمه‌ای و پنج درصد توسط بیمه شده پرداخت می‌شود. درضمن  مبنای پرداخت پنج درصد حق بیمه سهم بیمه شده سطوح درآمدی هشت گانه‌ای است که فرد می‌تواند با انتخاب یکی از این سطوح درآمدی حق بیمه خود را پرداخت نماید، این میزان در سال ۱۴۰۰ از ۳۲۵۰۰۰ الی ۹۵۰۰۰۰ ریال است .

این مسئول ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با ارائه خدمات بلند مدت از جمله ازکارافتادگی کلی، بازنشستگی و مستمری بازماندگان به بیمه شدگان خود خدمات بلند مدت ارائه می‌نماید. ضمن اینکه امکان انتقال سوابق این صندوق به سایر صندوق‌ها وجود دارد.

بیمه راهی برای تامین آینده جوانان

در ادامه افشاری با اشاره به نقش پررنگ بیمه در پویایی جامعه جوان گفت: بخشی از جامعه جوان و ورزشکار به دلیل شاغل نبودن یا نداشتن درآمد و شغل پایدار پوشش بیمه‌ای ندارند و این موضوع مشکلات زیادی برای آنها ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: فراهم کردن شرایط برخورداری جوانان و ورزشکاران یکی از خدماتی که می‌تواند آینده آنها را تامین نماید.

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها