تاریخ انتشار : جمعه 17 دی 1400 - 10:10
170 بازدید
کد خبر : 186478

پیشرفت ۸۳ درصدی دومین تونل بزرگ استان اصفهان

پیشرفت ۸۳ درصدی دومین تونل بزرگ استان اصفهان

ایسنا/اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه پروژه تونل خوانسار به بوئین میاندشت مطابق با برنامه زمان‌بندی و با سرعت مطلوب در حال اجرا است، گفت: در حال حاضر این تونل حدود ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. علیرضا قاری‌قرآن درباره وضعیت عملیات اجرایی تونل خوانسار – بویین میاندشت و میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه،

پیشرفت ۸۳ درصدی دومین تونل بزرگ استان اصفهان

ایسنا/اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه پروژه تونل خوانسار به بوئین میاندشت مطابق با برنامه زمان‌بندی و با سرعت مطلوب در حال اجرا است، گفت: در حال حاضر این تونل حدود ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علیرضا قاری‌قرآن درباره وضعیت عملیات اجرایی تونل خوانسار – بویین میاندشت و میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه، اظهار کرد: با توجه به اینکه جاده اتصالی خوانسار به بوئین‌میاندشت دارای شیب‌های طولی و افقی بسیار تند بود، در سال‌های ۹۰ و ۹۱ مطالعاتی بر روی محور انجام پذیرفت و نهایتاً احداث تونل مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: این تونل در کیلومتر هفت جاده خوانسار به بویین میاندشت، در کوه‌های معروف به پنج پنجه و در دو هزار و ۷۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه تونل خوانسار به بوئین میاندشت از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است، گفت: پروژه حفاری و احداث تونل خوانسار یکی از پروژه‌های شاخص راهسازی این اداره‌کل است که ارتباط بین شهرستان خوانسار با شهرستان بوئین میاندشت را با توجه به راه صعب‌العبور موجود، تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قرارداد اولیه تونل خوانسار، به طول ۱۲۰۰ متر تونل و ۲۸۲۰ متر راه‌های طرفین بود، گفت: حفاری کل مسیر انجام و عملیات لاینیگ حدود ۸۳۰ متر تونل تکمیل شده است.

قاری‌قرآن اظهار کرد: این پروژه به دلایل مختلف دو سال توقف داشت که با پیگیری‌های ویژه‌ای که در این خصوص به عمل آمد از روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ با انعقاد قرارداد جدید، عملیات اجرایی آن از سرگرفته شد.

وی گفت: عملیات اجرایی برای تکمیل این میزان از پروژه، شامل ۱۳۶ هزار مترمکعب خاک‌برداری، چهار هزار مترمکعب خاک‌ریزی، ۴۶۰ تن آرماتوربندی، ۹۹ هزار و ۳۴۵ کیلوگرم کارهای فولادی سبک، ۲۲ هزار و ۳۷۷ مترمکعب لاینیگ تونل و ۱۸ هزار و ۹۵۳ مترمکعب قالب بندی بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این پروژه مطابق با برنامه زمان‌بندی و با سرعت مطلوب در حال اجرا است، گفت: در حال حاضر تونل خوانسار به بوئین میاندشت حدود ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن در حال پیگیری تامین منابع مالی و رفع مشکلات اعتباری هستیم.

وی افزود: تونل خوانسار به بوئین میاندشت، دومین تونل استان اصفهان از نظر بزرگی است و این تونل به‌عنوان شاهراه غرب استان اصفهان تلقی می‌شود که سه استان اراک – اصفهان – خوزستان را متصل می‌کند و تاکنون برای کل این پروژه ۸۴۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

قاری‌قرآن خاطرنشان کرد: با اتمام این تونل، مسیر شهرستان‌های غرب استان اصفهان به طرف استان لرستان و خوزستان هموارتر و علاوه بر کاهش میزان تردد از گردنه و زمان سفر، موجب افزایش ایمنی در تردد می‌شود.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها