تاریخ انتشار : پنجشنبه 16 دی 1400 - 17:02
194 بازدید
کد خبر : 186176

پیشنهادهای هنری برای تعطیلات آخر هفته

پیشنهادهای هنری برای تعطیلات آخر هفته

کاهش نسبی شیوع ویروس کرونا در کشور و از سر گرفته شدن برخی از برنامه های هنری، فرصتی را فراهم آورده تا گالری‌ها نیز به شکلی جدی تر با برگزاری نمایشگاه‌های هنری، به فعالیتشان ادامه دهند؛ البته برخی ترجیح داده‌اند که در شرایط فعلی همچنان نمایشگاه‌های آنلاین برگزار کنند. در همین راستا این گزارش ایسنا،

پیشنهادهای هنری برای تعطیلات آخر هفته

کاهش نسبی شیوع ویروس کرونا در کشور و از سر گرفته شدن برخی از برنامه های هنری، فرصتی را فراهم آورده تا گالری‌ها نیز به شکلی جدی تر با برگزاری نمایشگاه‌های هنری، به فعالیتشان ادامه دهند؛ البته برخی ترجیح داده‌اند که در شرایط فعلی همچنان نمایشگاه‌های آنلاین برگزار کنند.

در همین راستا این گزارش ایسنا، مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

 

*******

۲ نمایشگاه هنری در گالری شیرین

گالری شیرین از روز جمعه (۲۴ بهمن ماه) میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی با آثاری از شیرین اتحادیه با عنوان «آدم ها …» و نمایشگاه انفرادی نقاشی با آثاری از حسین ایران دوست مقدم و با عنوان «دلشدگان» از ۲۴ بهمن تا ۶ اسفندماه در این گالری برقرار است.

امکان بازدید از این نمایشگاه‌ها جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۸ با تعیین وقت قبلی فراهم شده است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.

 

 

«بریده _بریده» در گالری اُ

نمایشگاه انفرادی نقاشی «بریده – بریده» با آثاری غزال خطیبی روز جمعه (۲۴ بهمن ماه) در گالری اُ افتتاح می شود و تا ۵ اسفند ماه نیز ادامه دارد.

امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.

 

«زردها بیهوده قرمز نشدند» در گالری ثالث

نمایشگاه «زردها بیهوده قرمز نشدند» با آثاری از داوود امیری روز جمعه (۲۴ بهمن ماه) در گالری ثالث افتتاح می شود و تا ۵ اسفندماه نیز ادامه دارد.

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ فراهم شده است.

گالری ثالث در خیابان کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ١۴٨ واقع شده است.

 

عکس‌های رضا کیانیان در گالری اعتماد

نمایشگاه عکس‌های «رضا کیانیان» ـ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ـ با عنوان «او می‌رود دامن کشان» از ۱۷ تا ۲۸ بهمن ماه در گالری اعتماد برگزار می‌شود.

کیانیان پیش از این نیز با چندین نمایشگاه انفرادی و شرکت در نمایشگاه‌های متعدد گروهی در حوزه عکس فعالیت داشته‌ است. او اولین بار مجموعه‌ای از پوسته‌های درختها و سپس مجموعه ای از کلاغ‌ها را به نمایش گذاشته بود. این هنرمند همچنین در نمایشگاهی با عنوان «دچار آبی بیکران»، مرداب و کهکشان را به تماشا گذاشت.

امکان بازدید از نمایشگاه جدید این هنرمند از تاریخ ۱۷ بهمن ماه، هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰  فراهم شده است و تا ۲۸ بهمن ادامه خواهد داشت.

گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی، پلاک ۲۵ واقع شده است.

 

«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» در موزه هنرهای معاصر تهران

«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» به عنوان اولین نمایشگاه ها پس از بازگشایی موزه هنرهای معاصر تهران، در حال برگزاری هستند.

در نمایشگاه «ارمغان»، ۱۳۵ اثر از ۴۲ هنرمند از آثار اهدایی مجموعه منیژه میرعمادی به موزه هنرهای معاصر تهران و ۲۶ اثر از ۱۵ هنرمند از آثار گنجینه موزه نیز که متناسب با نمایشگاه آثار اهدایی مجموعه میرعمادی است، به نمایش گذاشته می‌شود.

در نمایشگاه «ارمغان» آثاری از ابوالقاسم سعیدی، احمد اسفندیاری، بهجت صدر، پروانه اعتمادی، پرویز تناولی، پرویز کلانتری، جعفر روحبخش، حجت الله شکیبا، حسین زنده‌رودی، حسین کاظمی، حسین محجوبی، رضا بانگیز، رضا مافی، ژازه تباتبایی، سهراب سپهری، شکوه ریاضی، صادق تبریزی، عباس کیارستمی، علی اکبر صادقی، علیرضا گلستانه، علیرضا اسپهبد، غلامحسین نامی، فرامرز پیلارام، فرح اصولی، فریده لاشایی، فریدون آو، قاسم حاجی زاده، کامران کاتوزیان، کورش شیشه گران، گیزلا وارگا سینایی، مارکو گریگوریان، محمد احصایی، محمود جوادی پور، مسعود عربشاهی، منوچهر شیبانی، منوچهر یکتایی، منیژه میرعمادی، مهدی سحابی، مهدی ویشکایی، ناصر اویسی، نصرت الله مسلمیان و رعنا فرنود از مجموعه اهدایی زنده یاد میرعمادی روی دیوار موزه هنرهای معاصر تهران می‌رود.

همچنین نمایشگاه عکس مفهومی گزیده‌ای از گنجینه عکس موزه هنرهای معاصر تهران است که در آن ۱۸ اثر از ۱۳ هنرمند از جمله دنیس اپنهایم، برند و هیلا بکر، گروان الک، گوردون ماتا کلارک، ادوارد روشا، جرج و گیلبرت، جان گروور و … به نمایش گذاشته می‌شود.

 

 

«طبیعت‌های بی جان» در گالری طراحان آزاد

نمایشگاه انفرادی طراحی، فیلم/ویدئو، چیدمان با عنوان «طبیعت‌های بی جان» با آثاری از غزال رادپی تا ۲۸ بهمن ماه در گالری طراحان آزاد برقرار است.

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل‌ها، میدان سلماس واقع شده است.

گالری پنج‌شنبه‌ها تعطیل است. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

 

«ناتور» در گالری اثر 

نمایشگاه انفرادی نقاشی «ناتور» با آثاری از نفیسه صدیقی تا اول اسفندماه در گالری اثر برگزار است.

این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ امکان بازدید دارد. همچنین این نمایشگاه روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ پذیرای بازدیدکنندگان است.

گالری اثر در خیابان ایرانشهر، کوی برفروشان، پلاک ۱۶ واقع شده است.

 

نمایشگاهی از دهه‌های آغازین ورود هنر مدرن در «آرتیبیشن»

آثاری از هنرمندان پیشکسوت و هنرمندانِ دهه‌های آغازین ورود هنر مدرن به ایران تا ۲۶ بهمن ماه در گالری آرتیبیشن برقرار است.

هفتمین دورۀ این نمایشگاه با تعداد ۲۹ اثر از ۲۷ هنرمند چون احمد اسفندیاری، ژازه تباتبایی، رضا مافی، ابراهیم فرجی، حسین کاظمی، کریم نصر، نصرالله افجه‌ای، قاسم حاجی زاده، ناصر اویسی، جلال شباهنگی، محمد احصایی، علی اکبر صنعتی، فریده لاشایی، مهدی حسینی، محمد فاسونکی، حسین محجوبی، واحد خاکدان، گارنیک درهاکوپیان، مجتبی رمزی، محمدعلی ترقی‌جاه، رضا بانگیز، هادی روشن ضمیر، عبدالرضا قماشچی، علی گلستانه، حامد رشتیان، منوچهر نیازی و عبدالرضا دریابیگی برگزار خواهد شد.

امکان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها